Panelový systém – ZENTURO

zenturo

Panely:

Panely Zenturo® sú ploché panely so striedavo zváranými dvojitými vodorovnými drôtmi.

Siete:

– Zenturo®: 100 x 100, 100 x 50 a 50 x 50 mm,
– Zenturo® Super: 100 x 50 a 50 x 50 mm.
Panely majú šírku 2005 mm a sú dostupné s dĺžkou v rozsahu od 655 do 2005 mm. Priemer vodorovných drôtov je: 5 mm, priemer zvislých drôtov je: 4,15 mm.

Stĺpy:

Bekaclip® stĺpy
Zenturo® panely môžu byť namontované s kovovými stĺpmi typu Bekaclip® (ako je použité pri Bekafor® Classic & Prestige paneloch). Panely sa ľahko pripevňujú k stĺpom za použitia štandardných Bekafor® doplnkov.

Bekafor® Click stĺpy
Zenturo® panely sú plne kompatibilné so systémom stĺpov Bekafor® Click.
Tento unikátny stĺpový koncept má predmontované úchytky na pripevnenie panelov k stĺpom. A preto doplnky alebo nástroje na montáž nie sú potrebné.

Stĺpikový systém Zenturo®
Na vytvorenie gabionovej steny je potrebné použiť stĺpiky Zenturo® s rozmermi 120 x 10 x 2 mm. Panely sa pripevňujú na obe protiľahlé strany stĺpika pomocou špeciálnych úchytov a vytvárajú tak priestor medzi panelmi, ktorý je možné vyplniť rôznymi materiálmi (kameň, drevo, kôra, lístie, atď.)

Brány:

Panelový plot Zenturo® sa perfektne hodí k jedno- a dvojkrídlovým bránam (výhradne typu Zenturo®).

Technika povrchovej úpravy:

Panely sú vyrobené z pozinkovaných drôtov. Pridanie adhézneho náteru prispieva k perfektnej adhézií polyesterového náteru (min. 100 mikrónov). Stĺpy sú pozinkované zvnútra aj zvonku (min. pokovanie 175 g/m², obe strany spolu) podľa Euro štandardu 10326. Následne sa nanáša adhézny náter a nakoniec sú stĺpy natreté polyesterom (min. 60 mikrónov).

Farby:

Zelená RAL 6005 (len Zenturo®) a kovovo-antracitová BF 7016 M.
Ďalšie farby k dispozícii na požiadanie.

Vzorované výplne:

Zenturo® panel je možné vyplniť 3 rôznymi unikátnymi a dekoratívnymi výplňami:

Pixely – Tieto štvorcové a obdĺžnikové plastické prvky sa skvele hodia pre rôzne veľkosti ôk pletiva panelu: 100 x 100, 100 x 50 a 50 x 50 mm. Tieto pixely štvorčeky alebo obdĺžniky) sa jednoducho pripnú na panel a dajú sa z nich vytvárať čísla, slová alebo vzory na plote. Sú dostupné v zelenej a kovovoantracitovej
farbe.

Flexo Strip (pás) – Zenturo® panely je taktiež možné vyplniť prvkom Flexo Strip. Ohybný plastický pás je dostupný v dvoch prevedeniach s rôznou šírkou (na šírku ôk pletiva 50 a 100 mm) a môže byť prepletený cez pletivové oká panelu, a to zvisle aj vodorovne. Je dostupný v kotúčových baleniach s dĺžkou 50m (odstriháva sa na dĺžku), v zelenom a antracitovom farebnom prevedení.

Perfo Strip (pás) – Pás Zenturo® Perfo strip je perforovaný pás z nerezovej ocele, dostupný v dĺžkach 170 a 200 cm a v 2 šírkach (na šírku ôk pletiva 50 a 100 mm). Pás je možné nasadiť na panel v zvislej polohe.

Vzorované výplne môžu byť použité:

– aby vytvorili unikátny dizajn plota
– aby vytvárali svojrázny a požadovaný stupeň súkromia (panely môžu byť
úplne vyplnené alebo polovyplnené)
– pri použití v gabiónovej konštrukcii na zakrytie najväčších pletivovýchôk

chart_sk_zenturo_2012